050-3900080 / 077-7665228

המטפלים שלנו

אביב לנדאו – בעלים, מטפל בכיר

2aviv

אביב היה ילד לא מאובחן שסבל מקשיי קשב וריכוז. הוא חיפש את דרכו,  מקום בו יוכל לצמוח, לפתח את כישוריו ולהתפתח. בגיל 12 בחר אביב לעבור ללמוד בפנימייה החקלאית בנהלל, שם חווה את העוצמה בעבודת אדמה וטיפול בבע"ח. שם התחבר אביב לעוצמותיו ולכישוריו הרבים והפך מילד "לא מוצלח" שלא ממצה את הפוטנציאל האישי שלו לנער ובוגר כישרוני, בעל יכולות רבות וכישרון טיפולי מיוחד וייחודי. מכאן הכל התחיל, הבנה שלכל אחד יש את הדרך שלו.

בשנת 2001 היה אביב שותף בהקמת מפעל מוגן בחוות רום שבגליל שהתמחה בהעסקה ושיקום של פגועי נפש. בחווה גידלו עיזים, סוסים וייצרו חלב וגבינות. העסקת פגועי נפש והטיפול בהם בסביבה של טבע ובע"ח הביאה לתוצאות נפלאות וקידומם בחייהם האישיים.

בשנת 2005 הצטרף אביב לאבנר בחוות גיזמו ושם התחיל את התמחותו המקצועית בטיפול בעזרת סוסים.

אביב בעל ניסיון עשיר וכישרון ייחודי בטיפול בילדים מגיל צעיר ועד מבוגרים.

הוא שילוב של מדריך, מטפל, מנטור והורה. בעל ניסיון רב והתמחות בטיפול באוכלוסיות מיוחדות ועבודה עם ילדים, בני נוער, שיקום בעלי מוגבלות נפשית שיקום ושילוב מכורים חזרה למסלול חיים עצמאי. אביב טיפל בילדים ובוגרים בספקטרום האוטיסטי,  בפגועי נפש, בעלי דימנציה ברמות שונות, הלומי קרב, נכים וגם באנשים שהיו צריכים רק את הכיוון לפריצת דרך בחיים.

 

אביב בעל יכולת אבחון גבוהה, אינטואיציה, רגישות ולב רחב בצורה יוצאת דופן.

עם כישרון ייחודי ויכולת אמיתית לקבלת האחר, ליצירת מפגשים בגובה העיניים. בעל יכולת גבוהה להבין את נפשו של האחר, להתחבר ולהזדהות עם קשייו של המטופל מבלי לקבל את "המסכנות" שלו.

 

אביב מגיע מהסיפור האישי שלו ומטפל ממקום של רגישות, הקשבה ללא שיפוטיות, כבוד, יכולת הכלה, סובלנות ואהבה.

 

אבנר ג'אנח – מטפל בכיר ויועץ מקצועי

1-avner

בגיל 10 אבנר הבין שהדרך שלו היא שונה. היה לו קשה לשבת בכיתה, והוא לא אובחן רשמית כסובל מקשיי קשב וריכוז, אבל הוא הבין זאת לבדו. אבל זאת היתה רק ההתחלה. בשנת 1988 פרצה בארץ מגפת הפוליו ואבנר חלה, ונותר משותק בגפיו התחתונות. הוא לא ויתר, ובעזרת הסוסים הוא החלים, הבריא. מאז הפכו הסוסים וההחלמה בעזרת הסוסים למשימת חייו.

אבנר מדריך רכיבה מערבית, רכיבה טיפולית ומנחה קבוצות שטח (O.D.T), בעל ניסיון של למעלה ל-25 שנים בחינוך הבלתי פורמאלי והנחיית קבוצות.
עוסק בתחום הרכיבה הטיפולית מזה 20 שנה עם ילדים ובוגרים בכל הגילאים,

ונחשב לאחד המדריכים המקצועיים והמנוסים ביותר בארץ, באשר הוא ניהל וריכוז קורס מדריכי רכיבה בווינגיט, קורסים למדריכי רכיבה טיפולית ברופין, אלבאום ומכללת אונו. 

לאבנר ניסיון רב בעבודה טיפולית עם אוכלוסיות מיוחדות כגון:

נוער, נכים ופגועי גוף,  פגועי CP והספקטרום האוטיסטי. וילדים בכל הגילאים…

בנוסף אבנר מדריך ילדים ונוער בקרב מגע (חיים זוט).

 

בתחילת שנות ה-90 הוא שמע על קורס רכיבה טיפולית.. והיה מהראשונים בארץ ללמוד את המקצוע. כאחד שראה והרגיש את נפלאות הרכיבה והטיפול הוא בחר במקצוע שמשלב את התחביב שהציל את חייו…

אבנר, על בשרו, חווה את היתרונות הנפשיים והפיסיים של רכיבה וטיפול בעזרת סוסים: “זו חיה נפלאה שהצילה אותי. הטיפול בעזרת סוסים עוזר ל"ילדי הקשב" בביצוע מספר מטלות ברצף,  מלמד אותם להתרכז במשימה עד לסיום הביצוע.השהייה והעבודה עם הסוסים גורמת לנו להיות רגישים יותר לסביבה ולאנשים. מה מנחה אותי? כל אחד יכול וכולם שווים."

אופיר נבון

ophir-navon

מדריך רכיבה מערבית וטיפולית, בעל ניסיון בהדרכת נוער בסיכון.

לאופיר ניסיון מגוון בתחום העבודה והטיפול בעזרת סוסים.

מדריך ילדים, נוער ובוגרים ברכיבה טיפולית ובביה"ס לרכיבה.

לאחר שהתנסה בתחומים רבים ביניהם ניהול ואחזקת בית קפה, הדרכת נוער בסיכון ועוד…. החליט לחזור לעבודה המשלבת את הלב והנשמה וחזר אלינו לחוות גיזמו.

אופיר עוסק בתחום הרכיבה הטיפולית מזה 7 שנים עם ילדים ובוגרים בכל הגילאים,

באופיר יש שילוב מדהים של שקט ושלווה שנוגעים בכל מי שסביבו ובו זמנית יצר ההרפתקנות, הסתכלות בגובה העיניים ואהבה גדולה למקצוע ולאנשים.

לירון קלס

4liron

רכזת מקצועית ומדריכת רכיבה מערבית וטיפולית מזה 6 שנים.

ללירון תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך המיוחד.

לירון עסקה שנים רבות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי במסגרות שונות הכוללות מסגרות חינוך מיוחד.

החיבור האישי לתחום הסוסים הגיע מתוך אהבה לבעלי חיים ולטבע, כמו כן, השילוב עם התחום הטיפולי שיקומי ואתגרי החינוך הביאו איתם את הקסם המקצועי.

"גיליתי כי עולם בע"ח והסוסים בפרט מאפשר גישור מידי בין המטופל למטפל. 

בעל החיים מאפשר למטופל להיות במצב  Being המדמה  את המציאות היומיומית של המטופל. 

דרך/ בעזרת רגישותו של הסוס ניתן לייצר טיפול שלא נמצא אותו בשום קליניקה אחרת."

לירון לקחה על עצמה את הריכוז המקצועי-טיפולי בחווה מתוך אמונה שלא מספיק שחוות הסוסים תהיה פעילה בהדרכה שוטפת, אלא יש להעמיק ולהעשיר מערכתית ומקצועית את הצוות הטיפולי בעולם הטיפולי באשר הוא, לבחור את הצוות הנכון והטוב ביותר, להעמיק את עבודת הצוות ושיתוף הפעולה ולדאוג להכשרות מקצועיות לאורך כל הדרך…

אופיר בן יעקב

3ophir

מדריך רכיבה מערבית וטיפולית, בעל ניסיון בהדרכת נוער בסיכון.

לאופיר ניסיון מגוון בתחום העבודה והטיפול בעזרת סוסים.

מדריך ילדים, נוער ובוגרים ברכיבה טיפולית ובביה"ס לרכיבה.

לאחר שהתנסה בתחומים רבים ביניהם ניהול ואחזקת בית קפה, הדרכת נוער בסיכון ועוד…. החליט לחזור לעבודה המשלבת את הלב והנשמה וחזר אלינו לחוות גיזמו.

אופיר עוסק בתחום הרכיבה הטיפולית מזה 7 שנים עם ילדים ובוגרים בכל הגילאים,

באופיר יש שילוב מדהים של שקט ושלווה שנוגעים בכל מי שסביבו ובו זמנית יצר ההרפתקנות, הסתכלות בגובה העיניים ואהבה גדולה למקצוע ולאנשים.

 

שלל פעילויות בחוות גיזמו

רכיבה טיפולית

כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
קרא עוד

בי"ס לרכיבה

בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
קרא עוד

קייטנות

בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
קרא עוד

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress