050-3900080 / 077-7665228

בי"ס לרכיבה על סוסים

 • Tipulit0
 • Tipulit1
 • Tipulit3
 • Tipulit2
 • Tipulit4
 • School7

  ב"חוות גיזמו" פועל בית ספר לרכיבה מערבית בהדרכת מדריכים מוסמכים.

  השיעורים ניתנים לילדים ומבוגרים מגיל 5 ועד ומעלה… בכל הרמות – מרמת מתחילים שזו להם הפעם הראשונה על סוס ועד למתקדמים המשתתפים בסדנאות רכיבה ספורטיבית ואתגרית, תחרויות ורכיבות בשטח.

  במהלך השיעורים לומדים התלמידים את עקרונות הרכיבה כמו גם את עבודות הקרקע, הטיפול השוטף בסוסים והקשר בין הסוס לאדם.
  במהלך השיעורים יוצאים התלמידים לטיולים בחיק הטבע וחווים חווית טיול ושדאות.
  כל סוסי בית הספר הינם ברמת אילוף גבוהה ביותר, בטוחים, שקטים וממושמעים.

  סוסי בית הספר כמו גם יתר הסוסים בחווה זוכים לטיפול מקצועי ומסור הכולל פירזולים, חיסונים, והשגחה וטרינרית. הם שוהים בחצר ובתאים מרווחים ומוזנים במזון מגוון.

  ביה"ס לרכיבה בחוות גיזמו מציע מגוון אפשרויות:

  • חוגי רכיבה לגילאי 7 + בקבוצות עד 5 משתתפים
   אנחנו מתאימים את הקבוצות עפ"י גיל ורמת רכיבה.
  • שיעורי רכיבה פרטניים – שיעורים אישיים, 1:1, הרוכב והמדריך
   מומלץ להתחיל בשיעורים אישיים לקבלת יסודות הרכיבה.
  • מועדון רוכבים – קבוצת רוכבים בני 20+ , שעורים קבוצתיים לבוגרים, טיולי רכיבה בשטח וחשיפה לכל עולם הסוסים – החל מאיכוף, הובלה, לימוד רכיבה, אילוף, וולטינג, טיולי שטח ועוד…
  • נבחרת – לנערים/ות בוגרים עם ניסיון רכיבה המעוניינים להעמיק בתחום הסוסים, להעלות את רמת הרכיבה ולהתנסות במגוון הרחב  בתחום.
  • ילדי הנבחרת מתאמנים לאורך כל השנה – ראו פרטי נבחרת.

   הרכיבה המערבית כפי שהיא מוכרת לנו, כיום התפתחה במערב ארה"ב בעיקר בחוות לגידול בקר.

  רכיבה מערבית הינו סגנון רכיבה שמותאם לרכובים שעובדים שעות באוכף, רועי בקר, שבין היתר עוסקים באיתור בקר ועגלים, קשירתם וסימונם.

  לא רק שהיה על הסוס להפגין "חוכמת בקר", היה עליו להישאר רגוע במהלך מעברים בשטחים קשים וארוכים, במעברי מכשולים כגון וואדיות וגשרים, ומעל הכל לחסוך באנרגיה.

  בתחילת המאה ה-20 היו פופולאריים מופעי ראווה ותחרויות רכיבה בסגנון המערב. הרכיבה המערבית הפכה לספורט מוכר ועד לרבע האחרון של המאה ה-20 הפכה לענף ספורט פופולארי מאוד עם ביצועי רכיבה יוצאים מן הכלל.

  ספורט הסגנון המערבי מורכב ממגוון של תחרויות, עם דרישות שונות מהסוסים והרוכבים; הפרדה וקשירה של עגלים, פרות ופרים, מירוצים ופעלולי רכיבה שונים.

  ניתן לסווג רכיבה בסגנון המערב לשתי קטגוריות כלליות; קטגוריה אחת לאלה שרק רוצים לצאת לנתיבי הרכיבה וליהנות, וקטגוריה שנייה לאלה שרוצים להשתתף בתצוגות ראווה (וגם להנאה).

  גם אלה שרק רוצים לצאת לשטח צריכים לדעת את סגנון הרכיבה המערבית והטכניקות הנכונות, ולשלוט בהם, כמו אלה שמופיעים ומתחרים לפני שופטים.

  ענף הרכיבה המערבית בארץ מתחלק למספר ענפי משנה:

  • Western Pleasure (ווסטרן פלז'ר) – מטרתו להדגים את התענוג ברכיבה.
   מקצה בו הרוכב והסוס נשפטים על הצגה של הסוס בנינוחות, עם מושכות רפויות, ישיבה נכונה, וללא כל התנגדות מצד הסוס. בישראל מתקיימות תחרויות פלז'ר, ויש מספר גדול של רוכבי פלז'ר בארץ.
  • ריינינג ( Reining) תצוגת שליטה – ענף הריינינג מאופיין ברמת שליטה גבוהה מאוד בסוס ובדרישות אתלטיות גבוהות
   הרוכב נדרש להפגין שליטה מלאה בסוס והסוס נדרש לבצע מספר אלמנטים, כגון: מעגלים, החלפת רגל מובילה באוויר, עצירות חזקות, פניות חדות, הליכה לאחור, ספינים סיבוב במקום על רגל ציר אחורית) וכו'.. 
   ריינינג מזוהה לעתים כ"דרסאז' של הרכיבה המערבית", מכיוון שהוא דורש מהסוס להיות קשוב ומכוונן אל תנועותיו של הרוכב, אשר צריכות להיות כמעט בלתי נראות ותוך כך עליו (הרוכב) להוביל את הסוס לאורך המסלול בתאום ובדיוק. על הסוס להיראות רגוע ונינוח לאורך כל המקצה; כל תזוזה שמעידה על לחץ או חוסר שקט מצדו (נפנוף בזנב בחוסר שקט, רקיעה ברגלים הקדמיות או האחוריות וכו') ישוקללו לרעה בציון של הרוכב.
  • Trail Class (מכשולי שדה) – הופעת הסוס מעל מכשולים עם דגש על תגובת הסוס לרוכב והתנהגות הסוס. המכשולים הם: פתיחת מעבר וסגירת שער, רכיבה מעל קורות או  מוטות, הליכה לאחור, מכשול מים תעלה או בריכה), העברת חפץ ממקום למקום, מעבר גשר עץ, ללבוש ולפשוט מעיל גשם, להסיר/להזיז דואר מתיבת דואר, כל מכשול אחר שהוא בטוח וניתן למעבר.

  שלל פעילויות בחוות גיזמו

  רכיבה טיפולית

  כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
  קרא עוד

  בי"ס לרכיבה

  בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
  קרא עוד

  קייטנות

  בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
  קרא עוד

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress