050-3900080 / 077-7665228

רכיבה טיפולית – תחום רפואי

refuei

כבר בשנת 1780 כתב טיסוט את ספרו "התעמלות רפואית וכרוגית", אשר עסק ברכיבה ותועלות צעדי הסוס.

בתקופת מלחמת העולם הראשונה נעשה שימוש ברכיבה טיפולית לשיקום נפגעים וזו הוכיחה על יעילותה ככלי לשיקום וטיפול.

תנועת הסוס היא תלת מימדית המדמה את תנועת ההליכה של האדם ולכן יש לה יתרון רב. הרכיבה גורמת להפעלת שרירים שאינם מופעלים בדרך כלל, או אינם מופעלים כלל.

אחד היתרונות המרכזיים של הרכיבה על הסוס היא הטיפול ב"שלם" – היא מטפלת בכל הגוף של הרוכב היושב עליו. יציבות, טונוס שרירים, קורדינאציה של הרגליים והידיים, איזון ויציבות מהישיבה על הסוס, דימוי עצמי.

הרכיבה מקדמת מטופלים בעלי מוגבלויות פיזיות. מטרתה לשפר את שיווי המשקל, היציבה, הקואורדינציה, הנשימה הדיבור ועוד. לתרום לאיזון המתח בשרירים, וליצור התפתחות הדרגתית של תהליכי תנועה יסודיים (כגון שליטה על תנועות ראש, תנועה תוך סיבוב הגו) באמצעות תנועת הסוס הקצבית. הרכיבה הטיפולית בתחום הרפואי משפרת ומשקמת בעלי מוגבלויות כגון:

  • תסמונת דאון
  • CP– שיתוק מוחין
  • שיקום נכים
  • תסמונת רט
  • דמנציה
  • לקויי ראייה

שלל פעילויות בחוות גיזמו

רכיבה טיפולית

כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
קרא עוד

בי"ס לרכיבה

בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
קרא עוד

קייטנות

בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
קרא עוד

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress