050-3900080 / 077-7665228

אוטיזם וסוסים

מחקרים מצאו כי טיפול בעזרת סוסים מתאים לילדים ומבוגרים הסובלים מאוטיזם ומשפר באופן ניכר את ביטוייהם של הסימפטומים העיקריים בתחום התקשורתי, החברתי וההתנהגותי.

לכן אין פלא כי רופאים רבים ממליצים לשלב טיפול בעזרת סוסים כחלק מן המערכת הטיפולית המוצעת

השהייה בחווה, בסביבת סוסים, טבע וחיות נוספות מייצרת עבורם חוויה חיובית הכוללת מרכיבים חיוניים עבורם:

  • מקום בטוח – הסוס אשר ניתן ללמדו דברים, לרכב עליו, לדבר אליו ולסמוך עליו, ביחד עם המדריך הטיפולי, מעודדים יצירת מקום בטוח עבור השוהים בחווה. מיקום החווה בין מרחבי הטבע בשילוב עם הסוסים ובע"ח מייצרים עבור ילד/בוגר בעל אוטיזם סביבה בטוחה שתוך מספר מפגשים מועט הוא מרגיש בטוח ויכול לסמוך על הסוס ועל המדריך, ובמקביל להיות הוא עצמו על כל המורכבות שבו.
  • הפחתת גירויים – השקט של המרחבים הפתוחים מתאים במיוחד לילדים אשר סובלים מעודף גירויים מהסביבה ומעניק תחושה של רוגע.
  • המגע הפיזי ביניהם לבין הסוסים משפר את תפקוד המערכת הסנסומוטורית ובכך מקל על אחד הסימפטומים המרכזיים של האוטיזם.
  • תקשורת – אחד הסימפטומים העיקריים של האוטיזם הוא הקושי לתקשר עם הסביבה ועם אחרים. היחסים בין הסוס למטופל נרקמים ללא מילים מוגדרות והופכים עם הזמן לקשר בטוח ומחזק. מטפלים רבים מדווחים כי ניתן לראות מן המפגש הראשון את הקשר המיוחד אשר נוצר בין האוטיסט לסוס. נראה כי הסוס אינו מהווה איום עבור האוטיסט אלא להיפך- מקום של הבנה עמוקה, חוסר שיפוט וקבלה אמתית.
  • תכוניות של הסוס מהווה שילוב בין עוצמה לבין עדינות ולכן נחשב בעיני רבים לחיה אצילית במיוחד. תכונות אלו עוזרות לסוס לקבל בשלווה את התנהגותו החריגה של האוטיסט, גם הסוערת ביותר. מתוך הכלה זו, לאחר מספר רגעים, נרגע האוטיסט וניתן לעבוד עמו וללמדו דברים חדשים.
  • תחושת השפעה – הסוס אשר מגיב לתנועותיו של הרוכב עליו מחזק את ההבנה של האוטיסט כי יש בו יכולת לגעת באחר, להשפיע עליו ולכוון אותו.
  • תחושתיות – בעת הרכיבה נוצר מגע פיזי בין המטופל לסוס ובכך מתחזקת התחושה הסנסור- מוטורית הרגשית והתקשורתית.

לסיכום, תכונותיו האציליות של הסוס והקשר העמוק שנוצר בינו לבין המטופל הופכים את המפגש לחוויה טיפולית חיובית ושונה מהמוכר והידוע.

בחווה מספר מטפלים עם ניסיון רב המתמחים בתחום הטיפול באוטיסטים בכל הגילאים.

אנו נשמח להתאים לכם את המדריך הטוב ביותר.

מזה כשנה אנו עובדים עם הכיתות התקשורתיות של בי"ס ליאו בק. קבוצה של 10 משתתפים , המגיעה לחווה אחת לשבוע וניתן לראות את התוצאות משבוע לשבוע…

1

שלל פעילויות בחוות גיזמו

רכיבה טיפולית

כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
קרא עוד

בי"ס לרכיבה

בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
קרא עוד

קייטנות

בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
קרא עוד

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress