050-3900080 / 077-7665228

נוער בסיכון – טיפול בעזרת סוסים


הקושי העיקרי של נערים אלו נובע מחוסר יכולת להתמודד עם מצבים קשים כקלים. הם איבדו את האמונה בעצמם ואת המוטיבציה ללמוד, להתמיד ולהשקיע בחייהם. התוכנית המיוחדת שלנו, נועדה לאפשר לנערים אלה לפרוץ את המעגל ולשנות את סיפר חייהם..
נוער במצוקה זוכה לטיפול ייחודי, מעצים ומשנה דרך בעזרת סוסים.

באמצעות הסוסים, שהם בעל חיים חזק, גדול ועוצמתי ניתן לטפח כישורים ורגישויות, לחזק יכולות, ולבנות בגרות רגשית. ערכים של חריצות ואחריות הם חלק בלתי נפרד מהעבודה בחווה, תחושת החופש והרוגע בחווה משפיעים גם על ההתנהגות של השוהים בה, והעיקר: הטיפול בסוסים וההדרכה בעזרתם מעצימה, מגדילה את תחושת המסוגלות והביטחון והופכת את הנער למטפל כאשר הטוב והתום הטמונים בבעלי החיים מקרינים בהכרח גם עליו.

אנו מציעים לקבוצות נוער מגוון אפשרויות ביניהם:

  • ימי העצמה חד פעמיים
  • תוכניות ארוכות טווח של מפגש שבועי קבוע
  • התוכניות שלנו מציגות גישה חדשנית לרכישת כלים מניעתיים וטיפוליים משמעותיים.

הפעלה בעזרת סוסים מהווה לחניכים מקום ללא שיפוטיות או דעה קדומה.
מצב תת הכרתי זה מקרין כח ויכולת לתהליכי השחרור המחייבים התעמתות עם זיכרונות לא נעימים מהעבר ומעניקים תוספת של השראה ועוצמה לעבור אותם. כך שמטרת העל בשילוב הסוס בפעילות זו היא יצירת הקשר הרגשי בין המשתתף לסוס שיהווה כלי מתווך לעיבוד הרגשי.

כל המפגשים יועברו ע"י מדריכים בוגרים ומנוסים.

בין לקוחותינו:

  • עתיד רשת חינוך ובתי"ס
  • תכניות היל"ה
  • פנימיית כפר צבי סיטרין
  • פנימיית מתיבתא
  • בתי ספר מכל הארץ

 

שלל פעילויות בחוות גיזמו

רכיבה טיפולית

כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
קרא עוד

בי"ס לרכיבה

בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
קרא עוד

קייטנות

בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
קרא עוד

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress