050-3900080 / 077-7665228

רכיבה טיפולית – תחום חינוכי

hinuchi

תחום הלמידה: לקויות וקשיי למידה, קשב וריכוז, היפראקטיביות, עיכוב התפתחותי , פיגור, אוטיזם, העצמה אישית

ברכיבה טיפולית מתאפשרת למידה חווייתית בסביבה תומכת ומוגנת, תוך קבלת משוב מידי להצלחה ואפשרות לתקן כאשר עולה קושי- עד לביצוע מושלם של משימות פשוטות כמורכבות. רמת הריכוז עולה תוך תרגול משימות וחוויה על גב הסוס. השיפור ביכולת הקשב והריכוז הנו תוצאה של תרגול המשימות, אנו מתחילים במשימות פשוטות , ועולים במורכבות המשימות מול התקדמות הרוכב. הליך ההתקדמות נבנה עם התקדמות הרוכב, הבנת המשימה וביצועה המדויק.

הרוכב לומד כי בתהליך הוא חייב לשתף…

עבור הרוכבים מהווה רכיבה טיפולית על הסוס הזדמנות להיחשף לגירויים שונים ולעמוד מול התנסויות , התמודדויות ומצבים חדשים. היא מציבה אתגרים רבים ליכולות שונות ומגוונות וע"י כך מאפשרת לפתח מיומנויות חדשות אשר דרכן מתפתחים גם דפוסי בטחון והערכה עצמית גבוהים יותר .רכיבה טיפולית מספקת אפשרויות רבות לתחושת מסוגלות והצלחה , התמקדות ביכולות ובמעלות במקום בחולשות , תחושות אלו מעלים את המוטיבציה הביטחון והיכולת האישית ובכך נפתחים אפיקים חדשים לעוד התמודדויות , למידות והצלחות.

רכיבה טיפולית מתקיימת במרחב מיוחד המאפשרת לרוכב סביבה חופשית, מוגנת , רגועה וטבעית, שאינה מתקשרת למסגרת לימודית נוקשה או למרחב טיפולי קונבנציונלי , דבר המדרבן את המטופל לשתף פעולה ויוצרת כר פורה לפתיחות וצמיחה

חשוב מהכל- הרכיבה מקנה לרוכב הצלחות וסיפוק ,התמודדויות, התמקדות ביכולות ומעלות ולא רק בחולשות. אלו מעלים את המוטיבציה וממלאים ברוכב תחושה של גאווה, יכולת עצמית והישגיות ובכך פותחים אפיקים חדשים לעוד ועוד התמודדויות, למידות והצלחות.

שלל פעילויות בחוות גיזמו

רכיבה טיפולית

כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
קרא עוד

בי"ס לרכיבה

בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
קרא עוד

קייטנות

בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
קרא עוד

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress