050-3900080 / 077-7665228

רכיבה טיפולית ללוקים בהפרעות קשב וריכוז – ADHD / ADD

keshev

(מתוך העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו)

ילדים בעלי הפרעות קשב סובלים מקשיי השתלבות חברתיים עקב שילוב בין קשיים בתחום הלימודי, אסוציאטיביות ואימפולסיביות יתר, קשיים בדחיית סיפוקים וקשיים בהתארגנות וקבלת החלטות נורמטיבית התנהגותית. קשיים אלו מתחילים תהליך אשר יכול להביא להידרדרות מהירה, 'כדור שלג' התופס תאוצה: כשל ראשוני מביא לירידה בדימוי העצמי אשר בתורה גורמת לתסכול ותגובות תסכול, זעם וחרדה וכשלים נוספים. כאשר הילד מגיע למצב בו הוא עובר אבחון, תחושת הדימוי העצמי שלו היא נמוכה, סף התסכול והזעם גבוהים והאמונה ביכולות העצמיות והשליטה העצמית נמוכה אף היא.

לסוסים ישנן תגובות עצמאיות, אשר מצד אחד נותנות משוב לילד על התנהגותו ומצד שני אינן שיפוטיות. רכיבה על סוסים מקנה לילד תחושת שליטה שכל כך חסרה בחיי היומיום שלו, ואפשרות לצבור חוויות של הצלחה ולא רק של כישלון ובכך ניתן להעלות את הביטחון העצמי של הילד.

המשוב המידי אותו הילד חווה מהסוס מאפשר לו לתרגל דחיית סיפוקים והתארגנות בסביבה שאינה שיפוטית, בדומה לטיפולים ההתנהגותיים. רכיבה טיפולית בקבוצות קטנות מאפשרת לילד לתרגל התנהגויות חברתיות בסביבה תומכת.

בנוסף הרכיבה הטיפולית ורכיבה ככלל, דורשת מהמטופל- הרוכב, פיתוח של יכולת, ריכוז, ותכנון, עבודה ותרגול צרכים אלו במהלך מפגשי הרכיבה הטיפולית משפרים את ביצועיו של המטופל הרוכב בתחומים אלו ומשפיעים על התחומים הנ"ל גם בחייו של המטופל מחוץ לרכיבה בכך שהם מגדילים את טווחי הריכוז והקשב, ונותנים כלים לשיפור ההתארגנות.

באמצעות הרכיבה וההימצאות בקרבת הסוס, מתבצע טיפול בסביבה לא מאיימת, המעודדת התפתחות אישית וחברתית.

רכיבה טיפולית אינה יכולה להוות תחליף לטיפולים הנורמטיביים, אולם היא בהחלט תומכת ומסייעת בטיפול בתופעות הנלוות של הפרעות הקשב ואף מסייעת בתרגול ואימון יכולות קשב מסוימות.

שלל פעילויות בחוות גיזמו

רכיבה טיפולית

כל ילד הוא עולם ומלואו המלא בחלומות. להיות חלק מהדרך של כל ילד היא זכות גדולה. אנו חשים סיפוק מהיכולת לעזור ולקדם, מהמעורבות בגדילה וצמיחה לקראת עתיד אחר, ומהתרומה שלנו לכך שהילדים מגשימים את החלומות שלהם.
קרא עוד

בי"ס לרכיבה

בעולם החומרי והתחרותי, מצאנו את המקום שלנו בכדי להגיע לילדים ומבוגרים בעזרת בעלי החיים והטבע, מקום שמעניק הזדמנות למפגש מהנה, איכותי ומספק עם הסוס והטבע.
קרא עוד

קייטנות

בכל חופש גדול, חופשת סוכות, פסח וחנוכה נפגשים להכרות עם עולם הסוסים בחווה של גיזמו. אם תצליחו לגרום לסוס להאמין וללכת אחריכם, תוכלו לעשות זאת גם עם אנשים...
קרא עוד

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress